وبلاگ نیک آهنگ کوثر

۲۵ سال گذشت...به همین سادگی

تا روزها، می‌توانستی غم و افسردگی را در چهره‌های پیر و جوان ببینی و لمس کنی.

نظام جمهوری اسلامی، ضربه بزرگ خود را به بختیاری‌ها وارد کرده بود، اما این پایان کار، نبود…

در همان مدت محدود کارآموزی، می‌شد فهمید که قرار است سدهایی در منطقه ساخته شود. بسیاری از اهالی خیال می‌کردند که هدف دولت هاشمی رفسنجانی، توسعه و آبادانی و سازندگی است…حتی وقتی برای نقشه‌برداری یکی از سرشاخه‌های کارون رفته بودیم، اهالی روستا به این خیال که مهندسان اعزامی دولت هستیم، از ما استقبال کردند…

امروز، ۲۵ سال از آن روزگار گذشته است…

هاشمی رفسنجانی، نه‌تنها در مرگ دکتر بختیار، که در مرگ تدریجی سرزمین بختیار نقشی محوری داشته است.

امروز، او به دنبال انتقال آب سرشاخه‌های کارون از چهار محال و بختیاری به کرمان است.

تصویر نیک آهنگ

۱۰:۴۸

۱۷

مرداد

۱۳۹۵

بیداری کروبی: بهتر از خواب‌زدگی خاتمی و شرکا

۱۶ سال گذشته از حکم حکومتی خامنه‌ای، ۱۱ سال گذشته از تجربه تلخ انتخابات ۸۴،  ۷ سال بعد از انتخابات پر از سوال ۸۸ و ۵ سال بعد از آغاز حبس، کروبی حرفی را زد که باید می‌زد.

شاید انتظار من نوعی از کروبی بیشتر از این حرف‌ها باشد. اما شیخ نشان داد حاضر نیست مثل روحانی جلوی مقام ولایت قد خم کند و مثل هاشمی رفسنجانی به خاطر یک توئیت اضافه به غلط کردن بیافتد و همچون خاتمی، چه در سال ۹۰ کورکورانه در دماوند رای دهد و یا امسال خوشحالی کند از رای مردم به رهبری.

​اگر آیت‌الله منتظری نزد بسیاری از مخالفان رژیم هوادارانی دارد، برای سخنرانی‌ها و جوک‌هایی نیست که درباره او گفته شده؛ برای ایستادن مقابل جریانی است که اعدام‌های ۶۷ را هدایت کرد. منتظری ایستاد، و کنارش گذاشتند؛ بقیه سکوت کردند، برای مدتی طولانی‌تر ماندنی شدند.

تصویر نیک آهنگ

۰۷:۳۵

۲۳

فروردين

۱۳۹۵

خفتن تا کی؟

بیش از ۹ ماه است که روی مساله خشک‌سالی و بحران آب متمرکز شده‌ام، و البته آین کار را فراتر از وظیفه‌ می‌دانم و می‌بینم. آینده ایران‌زمین با سستی و کاهلی بیشتر ساکنانش جز نابودی نیست و همهما در قبال این آب و خاک، وظیفه‌ای داریم.

ایران‌زمین، فرسوده شده و اگر نجاتش ندهیم، جایی برای زیست آیندگان نخواهد بود. فکر نکنیم همه کارها را باید دولت انجام دهد. دولتی که دلش به حال هم‌وطنان  غیر شیعه سیستان و بلوچستان و خوزستان و کردستان و کرمانشاه نسوخته، دولتی که حق انتخاب شهروندان را به بازی می‌گیرد و تنها انتخابی که برایش مهم است، رای به دختر صفدر حسینی و امثال او است چه مرجعی می‌تواند باشد؟

تصویر نیک آهنگ

۰۸:۳۹

۱۵

تير

۱۳۹۵

فساد مالی نهادینه در ساختار دینی ایران

تقدس، عاملی است که مانع سوال و بررسی می‌شود. حکومت‌های ایرانی راه مسکوت گذاشتن بررسی و حقیقت‌یابی را به خوبی یافته بودند، خیلی پیش از ماکیاولی. جمهوری اسلامی، تبلور تقدس فاسد است. از اول انقلاب، اصلاح‌طلبان و اصول‌گرا از این تقدس و عدم‌ پاسخگویی همراه آن بهره بسیار برده‌اند، و رسانه‌ها به جای بررسی و پیگیری، به استحکام فساد کمک کرده‌اند. ادامه‌ی مطلب...

فساد مشروع از دید هاشمی

هاشمی رفسنجانی در ۱۳۸۲ در پاسخ به سوالی در باره فساد می‌گوید: «این‌قدر بحث از اختلاس و دزدی نکنید و روحیه مردم را خراب نکنید. وقتی که ما یک سدی را می‌سازیم و مثلا ده میلیارد خرج می‌کنیم، ممکن است از قبل آن، پانصد میلیون هم اختلاس شود...» ادامه‌ی مطلب...

حقوق بشر، سیری چند؟

جواد ظریف اخیراً در پاسخ سوالی در مورد حقوق بشر در ایران گفته است: «اگر مردم ایران ناراضی بودند با آن تعداد بالا پای صندوق‌ها نمی‌رفتند». آیا سکوت و یا رای شما، نشانه رضایت شما است؟ ادامه‌ی مطلب...

تکامل منفی «خاتمی»: از «اصلاحات» تا «اعتدال»

می‌گویند سید محمد خاتمی  لیست‌ نمایندگان خبرگان «یاران امید و اعتدال» را تایید کرده است. این تایید، مسوولیتی اخلاقی هم بر روی دوش او می‌گذارد و هم روی دوش حامیان و تبلیغ کننده‌های این فهرست.

سید محمد خاتمی کسی است که در سال ۱۳۷۷، دری نجف‌آبادی را برکنار کرد.  خاتمی، قول داد پرونده قتل‌های زنجیره‌ای را تا آخر دنبال کند و با مردم کشور در میان بگذارد. 

سید محمد خاتمی، اما، چنین نکرد. حالا او حضور دری نجف‌آبادی را در لیست «یاران اعتدال» تایید می‌کند...

تصویر نیک آهنگ

۰۳:۲۵

۲۴

اسفند

۱۳۹۴

صفحه‌ها

Subscribe to RSS - وبلاگ نیک آهنگ کوثر