راکی زنده شد

و مت دیمون برنده جایزه بهترین هنرپیشه نقش اول کمدی!

سیلوستر ستالونه، بعد از سال‌ها دوری از جوایز معتبر، دیشب گوی طلایی اتحادیه رسانه‌های خارجی هالیوود را برد. برندگان جوایز دیگر از جمله مت دیمون و ریدلی سکات برای فیلم مریخی جوایز نقش اول و بهترین فیلم کمدی را بردند!

تماشاگران ۷۳مین جوایز گولدن گلوب در سراسر جهان، چند بار از شنیدن شوخی‌های سانسور شده مجری برنامه، یعنی ریکی جرویس، لبخند زدند اما وقتی نام فیلم علمی-تخیلی ریدلی سکات، یعنی مریخی در بخش کمدی مطرح شد و بسیاری از مردم، نام مت دیمون را به عنوان نامزد جایزه بازیگر نقش اول کمدی و موزیکال شنیدند، متوجه شدند که برنامه امسال اندکی متفاوت از سال‌های دیگر است.

البته بعضی از کسانی که خبرها را دنبال می‌کردند، حس کرده بودند که نامزدی «مریخی» در گروه کمدی و موزیکال، شانس بیشتری به این فیلم برای بردن جایزه می‌دهد تا اینکه در کنار فیلم‌های بخش داستانی عرض اندام کند. این در حالی است که فیلم‌هایی کمدی مانند Joy و یا Trainwreck از نظر خیلی‌ها مستحق بردان جایزه بودند. جایزه‌ای که به ریدلی سکات رسید!

اما در کنار بسیاری از جوایز مورد انتظار، برنده شدن سیلوستر ستالونه بعد از سال‌ها ربودن عنوان بدترین بازیگر سال یا تمشک طلایی، اندکی غیرمترقبه و البته جالب بود. ستالونه وقتی به روی صحنه آمد، از کسانی که نزدیک به ۴۰ سال پیش کمکش کردند تا اولین قسمت «راکی» را بسازد، تشکر کرد. سال گذشته، ستالونه در نقش راکی، اما به عنوان مربی فرزند رقیب قدیمی‌اش آپولو کرید جلوی دوربین رفت.

با این حال، ستالونه که به شدت مورد تشویق ستاره‌های هالیوود قرار گرفته بود، از هم‌بازی‌اش در فیلم کرید و کارگردان تشکر نکرد. این مساله از چشم اهالی هالییود و منتقدان مجله تایم پنهان نماند.

۵