به دلیل بی‌پولی والدین، بخیه‌های کودک را شکافتند

وزیر بهداشت: دستور فوری برای پی‌گیری دادم

در پی انتشار خبر شکافتن بخیه یک بیمار خردسال به دلیل عدم توانایی والدینش برای پرداخت هزینه بیمارستان دولتی، وزیر بهداشت گفت که دستور فوری برای پی‌گیری ماجرا صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اوایل هفته گذشته، پسر بچه‌ای به نام «صدرا زاهدپور» به دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی واقع در خمینی‌شهر مراجعه کرد. تیم درمانی بیمارستان پس از آن که والدین بیمار از ناتوانی خود برای پرداخت مبلغ درخواست‌شده سخن گفتند، بخیه‌های چانه کودک را باز و او را در همان حالت رها کردند.

در همین رابطه، رسول بنی هاشمی، رئیس نظام پزشکی خمینی‌شهر گفت: «پس از اطلاع از این موضوع با وجودیکه هنوز خانواده صدرا زاهدپور به نظام پزشکی خمینی‌شهر شکایت نکرده بودند، اما در قالب مدعی العموم برای بررسی این جریان وارد شدیم و پس از برگزاری جلسات متعدد، مقرر شد فردا خاطیان این حادثه در سازمان نظام پزشکی حضور یابند».

بنی‌هاشمی با ذکر این که هنوز نمی‌داند تعداد بخیه این کودک چقدر بوده و برخی دو بخیه و برخی دیگر ۱۵ بخیه را عنوان می کنند، گفت: «بیمارستان اشرفی خمینی‌شهر از دادن اطلاعات بیمار حتی در حد شماره تلفن و آدرس منزل کودک خودداری کرده است».

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز با اعلام عذرخواهی جامعه پزشکی این استان، اظهار کرد: «دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، درمان این کودک را نیز در دستور کار قرار داد و صدرا تحت جراحی پلاستیک نیز قرار گرفته است».

وی گفت: پزشک و پرستار دخیل در این اتفاق با حکم رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از کار تعلیق شده‌اند.

از سوی دیگر، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت و درمان کابینه روحانی به خبرنگاران گفت که دستور پی‌گیری این قضیه را داده است. هاشمی در پاسخ به این سوال که مگر در بیمارستان‌های دولتی برای دریافت خدمت باید پولی دریافت شود و در نهایت چنین رفتارهایی با بیماری صورت گیرد، گفت: «برای بنده نیز این سوال بود».

======================================================================

صفحه ویژه خودنویس در باره «خشکسالی و بی‌آبی» (مجموعه گزارش، تحلیل، گفتگو، کارتون و...)

======================================================================

لینک صفحات «خودنویس» در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، فیس‌بوک، توییتر، گوگل‌پلاس):

«خودنویس»، رسانه خود شما و «رسانه صداهای خاموش» است؛ در شبکه‌های اجتماعی با افتخار، میزبان شما هستیم؛ همراهی شما گامی است در جهت آزادی و گسترش آگاهی:

تلگرام:
https://telegram.me/khodnevis1

فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/khodnevis1

توییتر:
https://twitter.com/khodnevis_org

گوگل‌پلاس:
https://plus.google.com/+KhodnevisTechnevis

۵