نقد مختصر نوشته آقای هادی خرسندی

محمود دلخواسته

نقد مختصر نوشته آقای هادی خرسندی
«در همین جا و از این فرصت استفاده می کنم و به ایشان پیشنهاد می کنم که حاضر به بحث آزادی با ایشان در مورد آقای بختیار هستم. بحث آزادی که در یکی از رسانه ها انجام شود تا ایشان شاید برای اولین بار در طول عمرشان، به‌روش معمول نتوانند بحث را با داد و بیداد و توهین ناتمام بگذارند»

در مقاله قبلی نوشته بودم که نویسنده مشهور و محترم آقای هادی خرسندی فاقد فرهنگ آزادی و در نتیجه ناتوان به انجام بحث آزاد و گفتگو از طریق نقد می باشند(۱)؛ خوانندگان محترم بروشنی می توانند صحت تجربه نزدیک ۴۰ ساله اینجانب از ایشان را در این مقاله ببینند و اینکه در پاسخ به پژوهش اینجانب، به جای نقد تحقیق، دست به توهین و دشنام و تحقیر نویسنده تحقیق زده اند. بعد هم برای انحراف اذهان خواننده کوشش کرده اند با روش‌های کیهان شریعتمداری با حمله به بنی صدری که حتی کلمه ای از ایشان و اشاره ای به ایشان در تحقیق اینجانب وجود ندارد با ایجاد گرد و خاک سبب شوند که ذهن خواننده از موضوع و هدف تحقیق دور شود.

در نوشته ایشان تنها یک مورد وجود دارد که به موضوع تحقیق پرداخته اند و همان‌طور نیز که خواهیم دید، برای اثبات نظر خود دست به سانسور تحقیق اینجانب زده اند. بعد می گوییم که چرا استبداد دست از سر وطن بر نمی دارد. وقتی اهل قلمی که همیشه ادعای دفاع از آزادی ها کرده اند اینگونه دست به سانسور می زنند، از مافیای حاکم چه انتظاری داشته باشیم؟

بهر حال، ایشان می گویند:

"این تیتر و مقاله بر اساس ادعای اخیر یک جاسوس اسراییلی است و به قول یک کامنت‌گذار: «بها دادن مطلق به ادعای یک مأمور سابق موساد و چنین مقاله عریض و طویل و بی مورد و مناسبتی روی آن نوشتن، نشان میدهد رابطه ی آقای بنی صدر با رژیم صهیونیستی صمیمانه تر از آن شده است که..."

هموطنانی که به تحقیق اینجانب مراجعه کرده باشند می دانند که نه از یک رفرنس که از سه رفرنس استفاده کرده ام:

۱. یوسی الفر، مسئول میز ایران در موساد در زمان انقلاب.
۲. لرد دیوید آلیانس، از نزدیکان دستگاه سلطنتی و آقای بختیار
۳. ایستگاه تلویزیونی I24 اسرائیل که در آن گزارش شده است که آقای بختیار بعد از ناامید شدن از موساد از دستگاه های اطلاعاتی آمریکا، فرانسه و انگلیس چنین درخواستی را کردند.

بنا براین خواننده می بیند که آقای هادی خرسندی برای فریب هموطنان سه منبع اطلاعاتی را به یک منبع تقلیل داده است تا دروغ خود را به خواننده بباوراند. وقتی برای اولین بار این اطلاع را یوسی الفر منتشر کرد، یک رفرنس را کافی ندانستم و به همین علت در آن زمان در این مورد تحقیقی را انجام ندادم. دیگر اینکه منتظر شدم تا ببینم که آیا دستگاه ای اطلاعاتی آمریکا و فرانسه و انگلیس به گزارش تلویزیون اسرائیلی اعتراض خواهند کرد یا نه. عدم اعتراض دستگاههای اطلاعاتی علت دیکری بر صحت اطلاع شد.

نوشته ایشان دروغ‌ها و بی‌اخلاقی‌های دیگری را نیز همراه دارد ولی به علت کمی وقت، فعلا، به همین مقدار قناعت می‌کنم.
در هر حال خوشحالم که آقای هادی خرسندی به نوشته اینجانب واکنش نشان دادم (خواستم بنویسم نقد که دیدم متاسفانه ایشان فاقد فرهنگ نقد هستند و اگر تبارشناسی کلمات و عبارات مقاله انجام شود خواهیم دید که عنصر خشونت و عصبیت و توهین و تحقیر، در سراسر مقاله موج می زند و آنگاه چنین نویسنده ای در رثای آزادی شعرهایی بس زیبا می نویسد.) و در همین جا و از این فرصت استفاده می کنم و به ایشان پیشنهاد می کنم که حاضر به بحث آزادی با ایشان در مورد آقای بختیار هستم. بحث آزادی که در یکی از رسانه ها انجام شود تا ایشان شاید برای اولین بار در طول عمرشان، به‌روش معمول نتوانند بحث را با داد و بیداد و توهین ناتمام بگذارند. سه موضوع را پیشنهاد می کنم:

۱. دوران نخست وزیری آقای دکتر شاپور بختیار.
۲. نقش ایشان در کودتای نوژه و چرایی کودتا؟
۳. نقش ایشان در بر انگیختن صدام حسین در حمله به مام وطن.

در آخر اضافه کنم که این یاداشت را در فیس‌بوک آقای خرسندی در زیر مقاله ایشان گذاشتم. الان متوجه شدم که ایشان پاسخ اینجانب را پاک کرده‌اند.

(۱): هادی خرسندی و اشعه موی سر (محمود دلخواسته)

در همین زمینه:

پاسخ هادی خرسندی به محقق بنی‌صدری!

چرایی کوشش بختیار در ترور خمینی (محمود دلخواسته)

چرايی کوشش بنی صدر برای کشتن بختیار! (هادی خرسندی)

=============================‬

لینک صفحات «خودنویس» در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، فیس‌بوک، توییتر، گوگل‌پلاس):

«خودنویس»، رسانه خود شما و «رسانه صداهای خاموش» است؛ در شبکه‌های اجتماعی با افتخار، میزبان شما هستیم؛ همراهی شما گامی است در جهت آزادی و گسترش آگاهی:

تلگرام:
https://telegram.me/khodnevis1

فیس‌بوک:
https://www.facebook.com/khodnevis1

توییتر:
https://twitter.com/khodnevis_org

گوگل‌پلاس:
https://plus.google.com/+KhodnevisTechnevis

۱.۴۶

دیدگاه‌ها