پیروزی تیم والیبال ایران مقابل آمریکا

برج‌های آمریکایی مقهور اسپک‌های ایرانی

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از سری مسابقات قهرمانی جهان در لهستان، برابر بلند قامتان آمریکایی به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافت.

این بازی برای والیبالیست‌های ایرانی انتقامی بود. تیم آمریکا پیش از این بازی توانسته بود در چند مسابقه تیم ایران را با نتایج سنگین شکست دهد. آمریکایی‌های بلند قامت صاحب چهار مدال المپیک هستند و همواره برای همه تیم‌های حاضر در رقابت‌های جهانی یک رقیب بزرگ و سرسخت محسوب می‌شوند.

تیم ایران ابتدا در دو ست پیاپی با نتایج ۲۳-۲۵ و ۱۹-۲۵ از تیم آمریکا پیش افتادند؛ اما ست‌های سوم و چهارم را والیبالیست‌های آمریکایی با نتایج ۱۹-۲۵ و ۱۸-۲۵جبران کردند تا کار به ست پنجم بکشد.

ست آخر بازی بسیار نفس‌گیر دنبال شد و دو تیم تا امتیاز ۱۵ پایاپای جلو رفتند که در نهایت پاس عالی معروف و اسپک عبادی‌پور ایران را یک امتیاز جلو انداخت. امتیاز پایانی را هم بازیکنان ایران به زیبایی از آن خود کردند اما مورد اعتراض تیم آمریکا قرار گرفت و کادر فنی این تیم ویدیو-چک خواستند که سرانجام بلند قامتان ایران توانستند ست پنجم را هم با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ به نفع خود تمام کنند و به یک پیروزی دلچسب دست یابند.

تیم والیبال ایران گام اول را هم محکم برداشته بود. والیبالیست‌های ایرانی روز یکشنبه گذشته در بازی اول توانستند تیم پرقدرت ایتالیا را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهند.

ایران در سومین بازی خود روز پنجشنبه به مصاف تیم فرانسه می‌رود. این رقابتها در کشور لهستان برگزار می‌شود.

۵