آیا ماجرای فرزند کشته شده روحانی زنده می‌شود؟

برخی مرگ فرزند حسن روحانی را «سهراب‌کشی» خوانده‌اند

تعداد بازدید کنندگان: ۴۰۶۲
بروز تنش میان یاران روحانی و احمدی‌نژاد ممکن است به باز شدن زخمی کهنه منتهی شود. به نظر می‌رسد اکبر جباری، باجناق غلامحسین الهام که از منتقدان توافق ژنو است، اولین گام را برداشته باشد.

برخلاف غرب که کاندیداهای ریاست جمهوری مسائل خانواده خود را به نحوی در طول کمپین به اطلاع عموم می‌رسانند تا بعدها چیزی خارج از اختیارشان لو نرود، حسن روحانی هنوز گنجه‌ای دربسته است. ممکن است ازدواج او در دوران شاه با دختری زیر سن قانونی برای شهروندان جمهوری اسلامی جالب توجه نباشد، اما یکی از بزرگ‌ترین مسائل، خلا خبری در مورد فرزند ارشد حسن روحانی است.

چند منبع که در گذشته در مرکز تحقیقات استراتژیک شاغل بوده‌اند، تایید کرده‌اند که مرگ این پسر، با اطلاع پدرش بوده است. برخی اما قویا اعتقاد دارند که بدون موافقت پدر، «سهراب‌کشی» نمی‌شد.

دیروز اما، اکبر جباری، باجناق غلامحسین الهام که بعد از انتقاداتش از نتیجه مذاکرات ژنو خبرساز شده بود، در فیس‌بوک خود به طور تلویحی، بدون بردن نامی از حسن روحانی، به همین مساله اشاره کرده است.

آقای جباری با اشاره به «اعتدال» و «راستگویان» که مختص دولت فعلی است نوشته است: «اندک دانشم در روان درمانی می‌گوید: کسی که دستش به خون پسرش آلوده است، نه می‌تواند راستگو باشد و نه میتواند انسان معتدلی باشد...»


فیس‌بوک اکبر جباری، امروز محل بحث‌هایی در همین باره شد.

یکی از دوستان فیس‌بوکی جباری می‌پرسد: «سلام... شما "شرایط" رو در وقوع قتل دخیل نمی‌دونید؟ یعنی از نظر شما گناه قاتل در هرشرایطی یکسان است؟» اما جباری چنین پاسخ می‌دهد: «قاتل قاتل است. فرقی نمی‌کند. هیچ انسانی نمی‌تواند انسان دیگری را بکشد. قتل نفس، آنهم فقط به خاطر "سیاست" بدترین نوع گناه و کثیف ترین آنهاست.»

یکی از دوستان فیس‌بوکی آقای جباری می‌نویسد: «از این سهراب کش فریاد....»

پیش از این، برخی سایت‌ها در باره احتمال خودکشی فرزند حسن روحانی در سال‌های ابتدایی دهه هفتاد سخن گفته‌اند، و حتی وصیت‌نامه‌ای هم به او نسبت داده شده است.

طرح «سهراب‌کشی» در باره کسی که مدعی «راست‌گویی» است و خود را آدمی «معتدل» معرفی می‌کند از سوی داماد خانواده رجبی که به تازگی از سوی منابع امنیتی به خاطر انتقادهایش به برنامه هسته‌ای و مقام‌های ارشد نظام تحت فشار قرار گرفته است، ممکن است زمینه‌ساز بیرون آمدن اطلاعات بیشتری باشد.

برخی روزنامه‌نگاران پی‌گیر قتل‌های امنیتی، از بررسی و حتی اشاره به مرگ فرزند حسن روحانی خودداری کرده‌اند.

هنوز گزارشی در مورد هک یا دست‌کاری در فیس‌بوک آقای جباری گزارش نشده و احتمالا هم فرد دیگری این مطلب را پست نکرده است.

۴.۲۷

دیدگاه‌ها