فرمانده نیروی انتظامی: تا پایان سال در همه استان‌ها پلیس سایبری تشكیل می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی از تشکیل پلیس سایبری تا پایان سال جاری در همه‌ی استان‌ها خبر داد و گفت نيروي انتظامي درصدد است امكانات خود را به‌روز كند تا بتواند برای مقابله با تمام «مفاسد» آماده باشد.

به گزارش ایسنا، اسماعیل احمدی مقدم در زنجان با اشاره به اینکه  بسياري از تخلفات از طريق استفاده از فناوري‌هاي نوين صورت مي‌گيرد، گفت که نیروی انتظامی باید بتواند به این فن‌آوری‌ها دست یابد تا برای مبارزه با فساد اجتماعی که از «خواست‌های مردم» است آماده باشد.

وی با بیان اینکه پلیس سایبری از «ملزومات كار نيروي انتظامي» است اضافه کرده که طرح مجلس برای ادغام وزارتخانه ارتباطات با دو وزارتخانه نیرو و راه و ترابری «مغایر مبانی امنیتی» است و این ادغام‌ها «به دلایل امنیتی یک تهدید محسوب می‌شود.»

در جریان اعتراضات مردم پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری، که عمده اطلاعات از طریق فضای مجازی و اینترنت رد و بدل می‌شود، جمهوری اسلامی این امکانات ارتباطی را به شدت محدود می‌کرد تا به این وسیله، مانع از اطلاع رسانی مردم به یکدیگر شود.

پس از آنکه جمهوری اسلامی متوجه شد از طریق فیلترینگ و حمله به سایت‌های و رسانه‌های مخالفان نمی‌تواند بر فضای مجازی که عمدتا در اختیار معترضان به حکومت است غلبه کند، تصمیم گرفت «پلیس سایبری» را با هدف در اختیار گرفتن فضای مجازی تشکیل دهد.

اسماعیل احمدی مقدم با بیان اینکه این پلیس سایبری در تهران تشکیل شده افزوده است که تا پایان سال جاری در مراکز تمام استان‌های کشور هم تاسیس خواهد شد و اگر مجلس به ادغام وزارتخانه ارتباطات رای دهد «ماموريت نيروي انتظامي را با مخاطره مواجه مي‌كند.»

فرمانده نيروي انتظامي در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مساله «افزایش بدحجابی» و اینکه این موضوع خواست بسیاری از مردم است گفته که «طرح تشديد مقابله با ناهنجاري‌ها از ۲۵ خرداد ماه» در سراسر كشور آغاز خواهد شد.

وی با بيان اينكه براي مقابله با مفاسد اجتماعي برنامه‌ريزي گسترده‌اي شده اظهار داشته که ابتدا ماموران بصورتی ملایم با متخلفان برخورد می‌کنند و در صورت بی‌توجهي، قطعا اقدامات ديگر انجام خواهد شد.

طرح مبارزه با بد‌حجابی در مقاطع مختلف و معمولا همزمان با رویدادهای سیاسی از سوی نیروی انتظامی برگزار می‌شود که به گواه فیلم‌های منتشر شده از این طرح، همواره برخوردهای خشن و گاه همراه با توهین ماموران نیروی انتظامی نسبت به زنان مشاهده می‌شود.

آقای احمدی مقدم گفته است که نحوه برخوردهای ماموران با بدحجابی متناسب با موقعيت جغرافیایی کشور خواهد بود و «در هر استان و منطقه‌اي كه اين تخلفات كمتر مشاهده شود، ماموران انتظامي ملايمت بيشتري خواهند داشت و در صورتي كه اين تخلفات بيشتر باشد نقش و برخورد ماموران انتظامي نيز پر رنگ‌تر خواهد شد.»

فرمانده نیروی انتظامی در پایان هم به مساله مواد مخدر اشاره کرده و در این زمینه گفته است که ميزان ورود مواد مخدر در ابتداي سال كاهش داشته، اما انتظار مي‌رود اين ميزان در خرداد ماه افزايش چشمگيري داشته باشد.

جمهوری اسلامی یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان مواد مخدر در جهان است.

هیچ رأیی داده نشده