علی لاریجانی در حمایت از سخنان احمدی‌نژاد گفت: اوباما يك شرور بين‌المللي است

بعد از حملات احمدی نژاد به دولت امریکا در سازمان ملل که منجر به پاسخگویی اوباما شد، امروز علي لاريجاني درحمایت از احمدی‌نژاد در كنگره بزرگداشت ۱۲۰۰ شهيد شهرستان مردوشت سخن مي‌گفت، به اظهارات و اقدامات اخير رئيس جمهوري آمريكا واكنش نشان داد و گفت: «اوباما يك شرور بين‌المللي كه هيچ‌ وقت با ملت ايران نبوده است.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا علي لاريجاني كه ظهر امروز كه براي سفر يك روزه وارد شيراز شده بود، در مراسم يادواره سرداران هزار و ۲۰۰ شهيد مرودشت اظهار داشت: «من نمي‌دانم اوباما با چه رويي مي‌گويد به دنبال كمك به ايران است، چراكه اوباما هيچ‌گاه با ايران نبوده است و ايران هيچ پيامي نمي‌خواهد بلكه تنها يك جو غيرت مي‌خواهد كه به حرف‌هايي كه مي‌زنند، اعتنا كنند.»

به گفته وي، آمريكايي‌ها رفتاري را از خود نشان داده‌اند كه بايد به آنها مدال شرارت بين‌المللي را دارد، آنها همواره به دنبال فريب‌كاري بوده‌اند و باوجود آنكه خودشان براي مذاكره دو نفر را فرستاده بودند، اما مسير را عوض كردند.

لاريجاني تاكيد كرد: «آمريكا ستم مضاعفي را درحال حاضر سامان داده است و اگر ملت ايران عوامل پيروزي دفاع مقدس را به خوبي بشناسد، آمريكا نمي‌تواند با اين سر و صداها مانع اراده ملت شود و چون همان‌طور كه در ميدان‌هاي ديگر شكست خوردند، درمقابل ايران نيز شكست مي‌خورند.»

لاریجانی  با اشاره به تاكيدات خامنه ای  خاطرنشان كرد: لازم است مسائلي كه موجب ايجاد اختلاف در كشور مي‌شود، مطرح نشود و همگان تابع ولي‌فقيه باشند و همه دوستداران انقلاب تلاش كنند كه موضوعات مسئله‌ساز در كشور مطرح نشود.

به گفته لاريجاني، آمريكايي‌ها پس از ۱۱ سپتامبر به دليل آنكه نمي‌توانستند مقابل ملت‌هاي اسلامي گردن‌كشي كنند، تلاش كردند كه عنصر جهاد و شهادت را حذف كنند. اما جهاد و شهادت خاصيت‌هاي مهمي دارد و اگر كسي جهاد را از زندگي خود كنار بزند، بي‌بصيرت خواهد شد.

به گفته وي، امروز ۳۰ سال است كه در مقوله دفاع مقدس سپري مي‌شود و دفاع مقدس يك حادثه كوچك نبوده بلكه يك مدرسه سازندگي براي انسان‌ها بود كه بايد همه حقايق آن به درستي درك شود.

رئيس قوه مقننه تاكيد كرد: «در سال ۵۹ آمريكايي‌ها هر كاري را كه قادر بودند براي زمين‌گيري انقلاب اسلامي ايران انجام دادند و درنهايت به سراغ صدام رفتند.»

لاریجانی در اخر گفت : «پس از جنگ آمريكا با روش ديگري ستم به ايران را ادامه داده است.»

۵

دیدگاه‌ها

Anonymous (تایید نشده)
این آقای لاریجانی یه پسر عمو داره که مثلا استاد دانشگاه امیر کبیره !!!! سر کلاس هر وقت از امریکا تعریف میکرد آب از لب و لوچش سرازیر میشد !!!! بهتره آقای لاریجانی یه سری از این قصه ها رو واسه فک و فامیل خودش هم تعریف کنه !!!!!!

Anonymous (تایید نشده)
فعلا که همه ی دنيا از روسيه و چين گرفته تا ژاپن و کره جنوبی به برکت آخوند ها ايران را تحريم کرده اند. آرژانتين هم که رسما شما را به بمب گزاری متهم کرده است و اينترپل دنبال چند نفر از مهم ترين مقام های جمهوری اسلامی است. به نظر می آيد از ديد جهانی شرور بين المللی نظام جمهوری اسلامی می باشد.

Anonymous (تایید نشده)
به جز جبهه ملی ، زیبا کلام و یک کارتون گویا در خودنویس هیچ گروه و حزب و فعال سیاسی اظهارات احمدی نژاد در سازمان ملل را که قطعا برای ایران و ایرانیان عواقب زیانباری به دنبال خواهد داشت محکوم نکرد . حتا زحمت نوشتن یک مقاله به خودشان ندادند . این در حالیست که برای یک خانمی که محکوم شده در دادگاه (بدون وکیل و هیات منصفه ) به اتهام مشارکت در قتل همسرش و یا اظهارات همین ریس جمهور در مورد منشور کورش یا بازگشت به مکتب ایران معاونش صدها مقاله و میلیونها کلمه در رسانه های ایرانی منتشر میشود . تو گویی که کشور در آستانه فرو افتادن در یک جنگ نفرینی است اگر این خانم محکوم شود یا اگر ان منشور ۴ ماه اسباب بازی تبلیغاتی ریس جمهور فعلی باشد . احزاب و افرادی که دست به دامان حتا برزیل شده بودند تا این خانم را نجات دهند ( که از نظر انسانی بسیار پسندیده است اما بسیار شبیه بازی با ان منشور است اگر در موارد مهم دیگر سکوت شود ) اکنون ساکتند . ظاهر قضیه ساده است اما در عمق ان یک طرز فکر فاجعه آمیز که ریشه در فرهنگ سیاسی ما ایرانی ها ( اپوزیسیون و حاکمیت ) دارد خوابیده که نهایتا ما را به سوی یک فاجعه دیگر سوق خواهد داد . دلیل این سکوت چیست ؟ ۱) آیا اپوزیسیون پر مدعا با نظرات احمدی موافق است ؟ یا ان را مهم نمیداند ؟ یا ان را حق امریکا و امریکا ییها می داند ؟ یا از اینکه احمدی به دامان ضد امپریالیسم حکومت بازگشته (مثل لاریجانی و توکلی و مطهری ) خوشحال است ؟ یا اصلا مشکل اپوزیسیون با احمدی همین تلاش او برای برقراری ارتباط با امریکا بود و زنده کردن ارزش های باستانی و ایرانی (ولو به شکل صوری ) که حالا بهم خورده ؟ ۲)آیا اپوزیسیون نگران برقراری ارتباط با امریکا بود و ان را تثبیت احمدی قلمداد میکرد و حالا خوشحال است که مذاکره بهم خورده و احتمالا در فضای بی اعتمادی بوجود امده مطمئن است مذاکره ای وجود نخواهد داشت ؟ و اگر جنگی هم در بگیرد او مسول نیست و شاید هم حاکمیت تضعیف شود و کسی چه میداند شاید وسط آتش و خون مثل لنین در روسیه آنها به قدرت برسند ؟! در هر دو صورت فوق اپوزیسیون ج ا نشان داده است که تفاوت ماهوی با ج ا ندارد ، بر اساس منافع خود و نه منافع ملی با قضایا بر خورد میکند ، هو چی است ، از مفاهیم حقوق بشر و آزادی و عدالت و ... استفاده ابزاری میکند ، ضد آمریکایی است و هوادار خشونت و ضد مذاکره و حرکت های صلح آمیز در همه جاست . این در حالیست که فاجعه ۱۱ سپتامبر را افرادی که هیچ کدام ایرانی نبودند به وجود آوردند و طنز تلخ تاریخ را ببین که دولت های مربوط به ان جنایت کاران امروز خودشان را متحد و دوست امریکا میدانند و علیه ایران صف بندی کرده اند اما ما ابلهانه خودمان را شریک و مجرم اصلی میکنیم . همانها به سفارت همین ج ا حمله بردند و همان ها در عراق جنگ شیعه و سنی راه انداختند و همانها در ایران امواج بمب گذاری و کشتار و آدم ربایی ایجاد خواهند کرد .

Anonymous (تایید نشده)
جوجه اردک زشت این اراجیف احمدی نژاد ،در سازمان ملل ، نظرات مقام گنده رهبری میباشد ،،فکر کردی حاج محمود از خودش سیاست بدر کرده. اردک زشت کوچولو،این ذره جوهر سیاسی هم داشته باشید ،ادبیات مقام گنده رهبری را خوب درک میکنید ،دنباله اراجیف تکراری احمدی نژاد به اصطلاح رییس مجلس ،پسر خاله ان ،و برادر خانم ایشان را پیگیری کنید ، مثلس متل ،مطهری ،توکلی لاریجانی ، ،تا متوجه شوید که چه خبر است .