سید روح الله خمینی و تنبانی که برایش گشاد شد

قضیه از جایی شروع شد که خمینی بلوای ۴۲ را به پا کرد و هرچند که جرمش از شیخ فضل الله نوری کمتر نبود با پادرمیانی مراجعی چون شریعتمداری میلانی و درباریان مذهبی و دیگران به تبعید رفت و دراب نمک خوابید و به اصطلاح اخوندا مجاور شد.

گمنام بود کتابی به نام ولایت فقیه نوشت که خواستار حکومتی هم شان و هم درجه حکومت پیامبر اسلام برای اخوندها و فقها  بود.

 

۱۴-۱۵ سالی گذشته بود به یک باره رسانه‌های فرانسوی به یاد آوردند خمینی نامی تبعیدی که مخالف حکومت محمد رضا شاه  است در عراق به سر می‌برد .

 

اولین مصاحبه را درتاریخ ۴/۲/۱۳۵۷ – برابر با ۲۴ اوریل ۱۹۷۸ با روزنامه فرانسوی لوموند انجام داد که بخش‌های از آن  به صورت گسترده در جهان منتشر شد و از  تنبان برازنده خمینی نوشت و تنبانش را تا سرش بالا کشید  و خبرنگار فرانسوی دیگری به عراق گسیل شد تا با اپوزیسون در تبعید تازه کشف شده مصاحبه کند و تنبانش را جهانی‌تر کند . به یک باره اعلام شد خمینی از عراق رانده شده است و چند ساعت بعد سرو کله اش در پاریس پیدا شد.

 

 مصاحبه ها به اوج خود رسید روزی ده‌ها خبر نگار به دیدارش زیر پای درخت سیب می‌آمدند و تنبان خمینی را جهانی‌تر می‌کردند همه از تنبان شکیل خمینی می‌گفتند. آن وقت‌ها از اصول گرا و اصلاح طلب خبری نبود همه مکتبی بودند و زیر منبرش می‌نشستند

 خمینی می‌گفت: او (محمدرضا) باید برود و همه می گفتند برود. خمینی چیزی می‌گفت رسانه چیز دیگری می‌شنیدند و همگی می‌گفتند : گاندی زنده شده است. همه باور کرده بودند خمینی همان گاندی است. و تنبان  خوبی دارد .

 

بلاخره خمینی فضانورد شد و رفت تو ماه و هنگام بازگشت از ماه با شاتل ایرفرانس به سمت ایران آمد و گفت: هیچ احساسی ندارد.

 

آمد. خمینی یا گاندی زمانه در مدرسه‌ای مستقر شد همان شب بر بام خانه‌اش ( مدرسه علوی ) اعدام انقلابی کرد و کش تنبانش گشاد شد .

خمینی گفت: اب برق اتوبوس را مجانی میکنیم ( گشادتر)  

 

خمینی گفت: اجرای حدود اسلامی حجاب اجباری (گشادتر )

 

خمینی: اقتصاد مال خر است ( گشادتر)

 

خمینی: جنگ تا پیروزی ادامه دارد (گشادتر )

 

خمینی: راه قدس از کربلا می گذرد ( گشادتر)

 

خمینی: بکشید اعدام کنید قلم ها را بشکنید (گشادتر)

خمینی: دانشگاهها باید تعطیل شود (گشادتر)

 

خمینی :..........(گشادتر)

خمینی هر چه می‌گفت و می‌کرد تنبانی که همه تعریفش را می‌کردند گشادتر شد. کار به جایی رسید که تنبانش به پایش بند نبود .

خمینی زمانی که مرد تنبانش از پایش درامده بود و بدون تنبان مرد.

۲.۱

دیدگاه‌ها

Anonymous (تایید نشده)
از خدمات امام که اعدامهای ۶۷ و لجبازی برای ادامه جنگ و ایجاد فضای بسته وتورم و از همه بدتر دادن مقام جانشینی خدا و پیامبر به یک فرد.اما راجع به این عکس شما اگر سنتون قد نمیده کسانی که اون روز اونجا بودند همه دیدند که مردم برای تبرک تمام لباسهای مرده رو کندن و حضرت کاملآ به وضعی که در عکس می بینید در اومد؟مونتاژ کار شما دوستان کیهان و رجا نیوزه